Jakie są zalety i zasięgi samochodu elektrycznego?

Jakie są zalety i zasięgi samochodu elektrycznego?

Coraz częściej spotykamy na drogach samochody elektryczne, w przestrzeniach miejskich więcej jest także ładowarek do tego typu aut. I tu nasuwa się pytanie, jak często trzeba ładować samochód elektryczny i czy rzeczywiście na jednym ładowaniu może on przejechać jedynie 50 km – bo takie niestety krążą mity. W artykule zajmiemy się zaletami samochodu elektrycznego, a także zasięgiem samochodów elektrycznych.

Dlaczego coraz więcej osób rozważa wybór elektryka? Jest wiele zalet samochodu elektrycznego, zaczynając od zeroemisyjności, poprzez wiele przywilejów, które nabywają kierowcy. Elektrykiem można poruszać się po buspasach, które były wcześniej zarezerwowane dla taksówek i autobusów, a pozwalają na ominięcie korków. Oprócz tego parkowanie w miejskich płatnych strefach jest bezpłatne, co także stanowi duże udogodnienie.

Zasięgi popularnych modeli samochodów elektrycznych

A co z tym zasięgiem? Od czego zależy i ile faktycznie można pokonać kilometrów, ładując swojego elektryka maksymalnie. Zasięg samochodu elektrycznego zależy m.in. od ładowności akumulatora oraz od masy auta. Większy akumulator gwarantuje to, że więcej kilometrów uda się przejechać swoim autem elektrycznym. Przykładowo Volkswagen ID.3 z baterią o pojemności 77 kWh ma zasięg 549 km (WLTP), Volkswagen ID.4 ok. z baterią o pojemności 77 kWh - 500 km (WLTP), CUPRA Born do 427 km (WLTP) z baterią o pojemności 58 kWh, a SKODA ENYAQ iV 534 km (WLTP) z baterią o pojemności 82 kWh. Czyli na jednym ładowaniu można jeździć w zasadzie nawet powyżej tygodnia, biorąc pod uwagę, że dziennie przeciętny kierowca pokonuje 50 km.

Jak sfinansować zakup samochodu elektrycznego ?

Samochody elektryczne marek z Grupy Volkswagen możesz kupić, korzystając z atrakcyjnego finansowania oraz dopłaty z programu „Mój elektryk”. To kolejna z zalet samochodu elektrycznego. Możesz go sfinansować, biorąc w leasing JAK ABONAMENT. Leasing JAK ABONAMENT polega na spłacaniu jedynie części wartości auta, co wynika z jego spadku wartości podczas użytkowania w trakcie umowy. Rata jest wówczas niższa, opłata wstępna zaczyna się od 0% wartości samochodu, a na koniec możesz zwrócić auto, wymienić je na nowe z salonu, a także wykupić.

Dodatkowo możesz zyskać dofinansowanie do swojego samochodu elektrycznego w programie „Mój elektryk”. Osoby fizyczne mogą otrzymać do 27 000 zł, a przedsiębiorcy nawet do 70 000 zł. Można mieć auto elektryczne z dogodnym finansowaniem oraz uzyskać do niego dopłatę, co jest sporym udogodnieniem.

Auto możesz wybrać, kierując się takimi wartościami jak zasięg samochodu elektrycznego, a dzięki korzystnemu finansowaniu JAK ABONAMENT i dopłatom stać Cię na samochód o większym zasięgu. Aby jeszcze lepiej dopasować swoją ratę do swoich potrzeb, warto skorzystać z pomocnego narzędzia, jakim jest kalkulator finansowania. Tam po wpisaniu konkretnych parametrów, takich jak czas finansowania elektryka, wysokość opłaty wstępnej czy roczny szacunkowy limit kilometrów. Tak obliczysz ratę miesięczną. Możesz oczywiście zmieniać ustawienia, aby dopasować ratę optymalnie. Bez problemu zrobisz to samodzielnie, ale w razie ewentualnych pytań, możesz poradzić się naszego doradcy.

Zobaczmy na przykładzie Volkswagena ID.3 Life, który kosztuje 151 130 zł netto* w ofercie dla firm. Przy 36 miesiącach finansowania, 0% opłaty wstępnej i 10 tys. przebiegu Twoja rata miesięczna wyniesie 2893 zł netto*. Gdy postarasz się o dotację przy 50% odliczenia VAT-u, rata obniży się do 2323 zł netto (dotacja 18 750 zł brutto). Zmieńmy parametry na 48 miesięcy używania auta, 15% opłaty wstępnej (27 884 zł*), a rata z dotacją wyniesie już 1572 zł netto*. Jak widzisz, możesz operować parametrami, by dopasować ratę do swojego budżetu. Jak widać, możesz sfinansować swoje elektryczne auto na korzystnych zasadach i cieszyć się z zalet samochodu elektrycznego, a przy tym nie martwić się o swój firmowy budżet.

* dane aktualne na dzień 22.10.2022

Najnowsze artykuły

Jaki samochód elektryczny wybrać w finansowaniu?

Jaki samochód elektryczny wybrać w finansowaniu?

Szukasz auta z nowoczesnym napędem do swojej firmy? Zastanawiasz się jaki samochód elektryczny wybrać? Poznaj bogate możliwości wyboru dostępne na Emobility. Daj się zaskoczyć zarówno bogactwem oferowanych modeli, jak też różnorodnymi możliwościami w zakresie finansowania aut elektrycznych.
Hybrydy mild i plug-in marki Volkswagen w leasingu

Hybrydy mild i plug-in marki Volkswagen w leasingu

Volkswagen to marka, która dla wielu klientów biznesowych stanowi pierwszy wybór. Szeroka gama modelowa, zaawansowanie techniczne, pewność i bezpieczeństwo oraz renoma, jaką zbudowały sobie przez lata auta z logo VW na masce przekładają się na ciągle rosnące zainteresowanie klientów. Wraz z elektryfikacją motoryzacji, coraz częściej wybieranymi modelami są auta z podwójnym napędem – tradycyjnym i elektrycznym. Dzięki atrakcyjnemu finansowaniu od Volkswagen Financial Services, Volkswagen hybrydowy może być również idealnym wyborem do Twojej firmy.
Hybrydy plug-in marki Škoda w leasing

Hybrydy plug-in marki Škoda w leasing

Szukasz auta, które będzie jednocześnie eleganckie i funkcjonalne? Świetnie sprawdzi się jako pojazd biznesowy i rodzinny? Będzie miało klasyczny charakter, a mimo wszystko wytyczało trendy? Zapewni wiele przestrzeni kierowcy i pasażerom i zmieści dużo bagaży? Chociaż w wielu przypadkach mowa o cechach przeciwstawnych, są samochody, które potrafią połączyć te sprzeczne cechy. Wśród nich znajdziemy co najmniej 2 hybrydy plug-in do ŠKODY. Mowa o modelach Škoda Superb 𝗶V PLUG-IN HYBRID oraz Škoda Superb Combi 𝗶V PLUG-IN HYBRID.

Wszelkie prezentowane na tej stronie informacje, w tym zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne oraz finansowe nie stanowią oferty ani zapewnienia w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem jednej z marek z Grupy Volkswagen: Škoda, Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, SEAT lub Audi.