Jaki samochód elektryczny wybrać w finansowaniu?

Jaki samochód elektryczny wybrać w finansowaniu?

Szukasz auta z nowoczesnym napędem do swojej firmy? Zastanawiasz się jaki samochód elektryczny wybrać? Poznaj bogate możliwości wyboru dostępne na Emobility. Daj się zaskoczyć zarówno bogactwem oferowanych modeli, jak też różnorodnymi możliwościami w zakresie finansowania aut elektrycznych.

Samochody elektryczne to niewątpliwie przyszłość motoryzacji. Korzystanie z nich ma wiele zalet – od eliminacji emisji spalin, przez oszczędność paliwa aż po nowe możliwości w zakresie napędu i dynamiki. Nowoczesne auta elektryczne są nieustannie doskonalone, dzięki czemu stają się coraz praktyczniejsze i są coraz chętniej wybierane także jako auta firmowe. W ofercie finansowania Volkswagen Financial Services znajdziesz wiele modeli, które świetnie sprawdzą się jako samochód elektryczny w firmie i sfinansujesz je na dogodnych warunkach.

Auta elektryczne: do miasta i w trasę

Zastanawiając się, jaki samochód elektryczny wybrać, należy odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie, jak ma być wykorzystywany? Jeżeli interesuje nas auto elektryczne do miasta, możemy poszukać modelu nawet o nieco mniejszym zasięgu, ale np. kompaktowych rozmiarach, które ułatwią poruszanie się po zatłoczonych uliczkach i manewrowanie w mieście. Wybierając auto elektryczne w trasę, ważny jest zasięg, ale także komfort czy bezpieczeństwo jazdy. Jakie możliwości w tych obszarach oferuje Grupa Volkswagen?

Świetną propozycją na auto elektryczne do miasta stanowi np. Volkswagen ID.3. To model rozwijany przez markę z myślą właśnie o głównie miejskiej jeździe z szeregiem ułatwień w tym zakresie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, niezwykle przydatnym w ruchu miejskim jest system Park Assist Plus z funkcją pamięci. Poruszając się z prędkością poniżej 40 km/h samochód może samodzielnie rozpoznać miejsce parkingowe równoległe do drogi. Jeżeli będziemy jechać nie szybciej niż 20 km/h, auto znajdzie dla nas także miejsce prostopadłe. Ale to nie wszystko – system posiada funkcję pamięci, pozwalającą na nauczenie auta manewrów parkowania np. przy wjeżdżaniu na miejsce parkingowe czy też do garażu. Po zapamiętaniu wybranego manewru, wykonanego przez kierowcę, ID.3 może powtarzać automatycznie ten manewr. Oczywiście kierowca musi nad wszystkim czuwać, jednak jego zaangażowanie jest znacznie mniejsze niż przy samodzielnym wykonywaniu danego manewru.

W gamie modeli elektrycznych dostępnych w Grupie Volkswagen znajdziemy również samochody o bardziej rodzinnym przeznaczeniu i dużych zasięgach. Przykład stanowi Skoda Enyaq IV 80, czyli elektryczny SUV o rodzinnym charakterze, wyposażony w najnowsze rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa. Dzięki dużym możliwościom w zakresie oferowanej przestrzeni – tak w kabinie jak i bagażniku, dobrze sprawdza się jako auto elektryczne w trasę. Nie bez znaczenia oczywiście jest tutaj również dynamika – auto występuje w odmianach mocy 206 lub 265 koni mechanicznych, zapewniając bardzo sprawne warunki np. do wyprzedzania. Pojemne akumulatory pozwalają jednocześnie przejechać nawet ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu.

Finansowanie elektromobilności

Kiedy zdecydujemy już jaki samochód elektryczny chcemy wybrać, kolejną kwestią do rozstrzygnięcia jest jego finansowanie. Tutaj z pomocą przychodzi oferta Volkswagen Financial Services na auta elektryczne, która sprawia, że są one dostępne jak nigdy wcześniej. Chodzi o finansowanie Leasing JAK ABONAMENT. Polega ono na spłacie jedynie części wartości pojazdu - prognozowany spadek wartości auta w trakcie trwania umowy. Na początku decydujemy o wysokości wkładu początkowego. Opłata na start może wynosić od 0 do 30% wartości pojazdu a jej wniesienie pozwala dodatkowo obniżyć miesięczną ratę. Następnie przez wybrany przez nas okres finansowania płacimy niskie miesięczne raty, a jednocześnie korzystamy z wszelkich udogodnień wynikających z posiadania leasingu. Do wyboru mamy również 3 formy zakończenia umowy: zwrot pojazdu po zakończeniu okresu finansowania, wykup auta (w leasingu) lub spłatę pozostałej wartości (w kredycie).

Finansowanie na auta elektryczne cechuje się dużą elastycznością i możliwościami co do ustalenia wysokości raty. Wpływ na nią mają: opłata początkowa, czas trwania finansowania oraz roczny limit kilometrów. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować parametry umowy do naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych firmy. Jeżeli chcesz sprawdzić, ile może kosztować leasing i jaka będzie rata na wybrany przez Ciebie model, sprawdź kalkulator leasingowy samochodów elektrycznych i hybrydowych z Grupy Volkswagen.

Wybierając auta w pełni elektryczne, mamy możliwość odniesienia dodatkowej korzyści finansowej. Chodzi o skorzystanie z dopłaty dostępnych w programie „Mój elektryk”. Są one przeznaczone na finansowanie elektromobilności i dotyczą samochodów zeroemisyjnych, czyli w pełni elektrycznych. Decydując się na skorzystanie z oferty Volkswagen Financial Services, możesz jednocześnie skorzystać z dofinansowania z programu „Mój elektryk”. Maksymalny przewidziany przepisami poziom dofinansowania wynosi 27 000 zł dla osób fizycznych i nawet 70 000 zł dla firm.

* Wszystkie dane aktualne na dzień 26.06.2023r

Najnowsze artykuły

Jaki samochód elektryczny wybrać w finansowaniu?

Jaki samochód elektryczny wybrać w finansowaniu?

Szukasz auta z nowoczesnym napędem do swojej firmy? Zastanawiasz się jaki samochód elektryczny wybrać? Poznaj bogate możliwości wyboru dostępne na Emobility. Daj się zaskoczyć zarówno bogactwem oferowanych modeli, jak też różnorodnymi możliwościami w zakresie finansowania aut elektrycznych.
Hybrydy mild i plug-in marki Volkswagen w leasingu

Hybrydy mild i plug-in marki Volkswagen w leasingu

Volkswagen to marka, która dla wielu klientów biznesowych stanowi pierwszy wybór. Szeroka gama modelowa, zaawansowanie techniczne, pewność i bezpieczeństwo oraz renoma, jaką zbudowały sobie przez lata auta z logo VW na masce przekładają się na ciągle rosnące zainteresowanie klientów. Wraz z elektryfikacją motoryzacji, coraz częściej wybieranymi modelami są auta z podwójnym napędem – tradycyjnym i elektrycznym. Dzięki atrakcyjnemu finansowaniu od Volkswagen Financial Services, Volkswagen hybrydowy może być również idealnym wyborem do Twojej firmy.
Hybrydy plug-in marki Škoda w leasing

Hybrydy plug-in marki Škoda w leasing

Szukasz auta, które będzie jednocześnie eleganckie i funkcjonalne? Świetnie sprawdzi się jako pojazd biznesowy i rodzinny? Będzie miało klasyczny charakter, a mimo wszystko wytyczało trendy? Zapewni wiele przestrzeni kierowcy i pasażerom i zmieści dużo bagaży? Chociaż w wielu przypadkach mowa o cechach przeciwstawnych, są samochody, które potrafią połączyć te sprzeczne cechy. Wśród nich znajdziemy co najmniej 2 hybrydy plug-in do ŠKODY. Mowa o modelach Škoda Superb 𝗶V PLUG-IN HYBRID oraz Škoda Superb Combi 𝗶V PLUG-IN HYBRID.

Wszelkie prezentowane na tej stronie informacje, w tym zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne oraz finansowe nie stanowią oferty ani zapewnienia w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem jednej z marek z Grupy Volkswagen: Škoda, Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, SEAT lub Audi.