Ile wynosi koszt i czas ładowania samochodu elektrycznego?

Ile wynosi koszt i czas ładowania samochodu elektrycznego?

Samochody elektryczne coraz częściej wyjeżdżają na drogi i stają się coraz bardziej popularne. Powstaje też coraz więcej stacji ładowania, tak by użytkownicy nie mieli problemów z naładowaniem swoich elektryków podczas podróży. Na pewno w związku z użytkowaniem tego typu samochodów nasuwa się pytanie, jak jest koszt ładowania samochodu elektrycznego – i to zaraz postaramy się rozstrzygnąć. Kolejna interesującą użytkowników rzeczą jest to, ile czasu ładuje się samochód elektryczny. To dwa podstawowe pytania, które nas nurtują, ponieważ przyzwyczailiśmy się przeliczać wszystko na paliwo standardowe, a tutaj przecież mamy do czynienia z autami na prąd.

Koszt ładowania samochodu elektrycznego

Zobacz na przykładzie Volkswagena ID.3 Life Pro Performance z silnikiem 150 kW, jaki jest koszt ładowania samochodu elektrycznego. Biorąc pod uwagę, że jeździsz autem 34% po mieście, 31% po drogach krajowych i 35% po autostradzie i przebieg roczny 10 tys. km, ładowanie na autostradzie to koszt 1,64 zł/kWh*, w mieście 1,97 zł/kWh*, a koszt ładowania samochodu elektrycznego w domu to 0,77 zł/kWh*. Możesz też naładować auto za darmo w domu lub pracy. Z szacunkowych obliczeń wynika, jaki jest koszt ładowania samochodu elektrycznego w domu, gdy jeździsz przez rok. To ok. 1140 zł*. Porównując z kosztami benzyny (ok. 4000 zł*) to wyraźna różnica.

Czas ładowania samochodu elektrycznego

Czas ładowania samochodu elektrycznego zależy od urządzenia. Możesz naładować auto nawet z domowego gniazdka, ale wówczas potrzebujesz całej nocy, bo szybkość wyniesie 2,3 kW/h. Znacznie szybciej naładujesz swojego elektryka, jeśli posiadasz w domu Wallbox, czyli stację ładowania. Najszybciej ładują stacje ładowania High Performance Charging (HPC).

Jak sfinansować zakup auta elektrycznego?

No dobrze, ale co zrobić, by bez obciążania budżetu – domowego lub firmowego – sfinansować elektryka? Najlepiej skorzystać z finansowania JAK ABONAMENT, czyli leasingu lub kredytu, które gwarantują najniższe raty, co wynika z tego, że w miesięcznych ratach nie spłacasz całej wartości samochodu. Na początku finansowania jest bowiem szacowany spadek wartości podczas jazdy autem w czasie umowy. Leasing aut elektrycznych JAK ABONAMENT charakteryzuje nie tylko niska stała rata, ale także opłata wstępna od 0% wartości samochodu, a także elastyczne zakończenie umowy. Co ono oznacza? To, że o zakończeniu umowy i o tym, jaki los czeka Twojego elektryka, możesz zadecydować dopiero, gdy Twoja umowa dobiega końca. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia ci dodatkowo bezpieczeństwo w przypadku wydarzeń losowych, które na przykład uniemożliwiłyby Ci dalsze użytkowanie swojego elektryka. Na koniec umowy możesz bowiem zwrócić samochód do salonu i zakończyć finansowanie. Jeśli jednak chcesz nadal jeździć elektrykiem na podobnych atrakcyjnych zasadach, możesz wymienić swój elektryczny samochód na inny elektryczny samochód nowszy technologicznie i podpisać kolejną umowę na leasing JAK ABONAMENT. Istnieje też możliwość wykupienia samochodu.

Raty tego finansowania można oszacować, korzystając z wygodnego kalkulatora rat. Tam należy po wybraniu konkretnego modelu – w naszym przypadku ID.3 – należy zaznaczyć najważniejsze parametry: czas, opłatę wstępną oraz przebieg roczny auta. Przykładowo: wybierasz 48 mies. leasingu, 0% opłaty wstępnej (bo np. planujesz inne inwestycje) oraz 15 tys. rocznego limitu km. Twoja rata wyniesie 2789 zł netto/mies*. Gdy jednak uznasz, że możesz wpłacić 15% wartości samochodu na start, czyli 23 352 zł netto*, wówczas Twoja rata obniży się do 2173 zł netto/mies*. Możesz zmieniać ustawienia, aby dobrać optymalną ratę miesięczną – taką, która idealnie wpasuje się w Twój firmowy budżet.

Leasing JAK ABONAMENT dla aut elektrycznych to rozwiązanie, które pozwala użytkować elektryka bez obaw o swój biznes i finanse. W razie ewentualnych pytań, pomocą służą nasi doradcy Klienta.

* Dane i ceny aktualne na dzień 6 grudnia 2022 roku.

Najnowsze artykuły

Jaki samochód elektryczny wybrać w finansowaniu?

Jaki samochód elektryczny wybrać w finansowaniu?

Szukasz auta z nowoczesnym napędem do swojej firmy? Zastanawiasz się jaki samochód elektryczny wybrać? Poznaj bogate możliwości wyboru dostępne na Emobility. Daj się zaskoczyć zarówno bogactwem oferowanych modeli, jak też różnorodnymi możliwościami w zakresie finansowania aut elektrycznych.
Hybrydy mild i plug-in marki Volkswagen w leasingu

Hybrydy mild i plug-in marki Volkswagen w leasingu

Volkswagen to marka, która dla wielu klientów biznesowych stanowi pierwszy wybór. Szeroka gama modelowa, zaawansowanie techniczne, pewność i bezpieczeństwo oraz renoma, jaką zbudowały sobie przez lata auta z logo VW na masce przekładają się na ciągle rosnące zainteresowanie klientów. Wraz z elektryfikacją motoryzacji, coraz częściej wybieranymi modelami są auta z podwójnym napędem – tradycyjnym i elektrycznym. Dzięki atrakcyjnemu finansowaniu od Volkswagen Financial Services, Volkswagen hybrydowy może być również idealnym wyborem do Twojej firmy.
Hybrydy plug-in marki Škoda w leasing

Hybrydy plug-in marki Škoda w leasing

Szukasz auta, które będzie jednocześnie eleganckie i funkcjonalne? Świetnie sprawdzi się jako pojazd biznesowy i rodzinny? Będzie miało klasyczny charakter, a mimo wszystko wytyczało trendy? Zapewni wiele przestrzeni kierowcy i pasażerom i zmieści dużo bagaży? Chociaż w wielu przypadkach mowa o cechach przeciwstawnych, są samochody, które potrafią połączyć te sprzeczne cechy. Wśród nich znajdziemy co najmniej 2 hybrydy plug-in do ŠKODY. Mowa o modelach Škoda Superb 𝗶V PLUG-IN HYBRID oraz Škoda Superb Combi 𝗶V PLUG-IN HYBRID.

Wszelkie prezentowane na tej stronie informacje, w tym zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne oraz finansowe nie stanowią oferty ani zapewnienia w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem jednej z marek z Grupy Volkswagen: Škoda, Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, SEAT lub Audi.