Samochód elektryczny i hybrydowy w niskiej miesięcznej racie?

Samochód elektryczny i hybrydowy w niskiej miesięcznej racie?

Radykalna redukcja zużycia paliwa, cicha jazda bez emisji spalin, przyjazna dla planety technologia przyszłości, a przy tym atrakcyjne warunki kredytów i leasingów – jest wiele powodów, aby przesiąść się do auta na prąd. Poznaj nowe możliwości finansowania zakupu samochodów elektrycznych i hybrydowych. Wystarczy, że wybierzesz Leasing lub Kredyt JAK ABONAMENT.

Auta elektryczne są tańsze w eksploatacji niż ich spalinowe odpowiedniki. Nadal jednak Polacy decydują się na nie rzadziej niż na auta z napędem konwencjonalnym. U źródła ich decyzji leży najczęściej wysoka cena aut zelektryfikowanych, wynikająca przede wszystkim z zastosowania cennych surowców do budowy akumulatora. Nowoczesne produkty finansowe, w tym Kredyty i Leasing JAK ABONAMENT pomagają pokonać tę barierę cenową. Dzięki nim już dziś możesz przesiąść się do auta przyszłości.

Ile jest aut elektrycznych w Polsce?

Popyt w Polsce na auta z napędem zelektryfikowanym rośnie. Zgodnie z licznikiem elektromobilności PSPA („Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych”), w czerwcu 2021 roku mieliśmy w naszym kraju 26 985 pojazdów elektrycznych.

Jest w czym wybierać. Koncerny dbają o to, by wzbogacić każdy z segmentów o opcję elektryczną lub hybrydową. Dlatego na prąd są już SUV-y, samochody rodzinne, miejskie kompakty czy limuzyny. Bez trudu można znaleźć coś dla siebie.

Za ile można nabyć nowy samochód z napędem elektrycznym lub hybrydowym?

Oto krótkie zestawienie kilku modeli z różnych segmentów.

ModelSegmentNapędZasięgMocCenaRata na firmęRata dla klienta
indywidualnego
Volkswagen ID.3 Promiejski kompakt100% elektrycznedo 549 km150 KM157 090 zł1 119 zł*1 745 zł*
(RRSO 7,48%)
ŠKODA ENYAQ iV 60SUV100% elektryczne412 km179 KM184 400 zł1 362 zł*1 841 zł*
(RRSO 7,48%)
SEAT Leon e-HYBRIDmiejski
kompakt
Hybryda typu plug-indo 60 km204 KM134 900 zł 863 zł*1 148 zł*
(RRSO 6,89%)
Audi e-tronSUV100% elektrycznyPowyżej 400 km408 KM308 400 zł 1 661 zł*1 661 zł*

*Wysokość miesięcznej raty została obliczona na podstawie następujących parametrów: wkład własny: 20%, liczba rat: 48 mies., roczny limit kilometrów: 20 tys.

Finansowanie, które płynie z prądem zmian

Finansowanie JAK ABONAMENT aut elektrycznych i hybrydowych wyróżnia bardzo niska rata, ponieważ w trakcie trwania umowy nie spłacasz całkowitej wartości auta, a jedynie prognozowaną utratę wartości samochodu. Raty są więc zdecydowanie niższe niż w przypadku tradycyjnych produktów finansowych. Dodatkowym atutem tego finansowania jest fakt, że na koniec umowy masz kilka możliwości jej zakończenia – możesz wykupić auto, zwrócić je do salonu lub zmienić na nowe w ramach kolejnej umowy.

W przypadku aut elektrycznych ten typ umowy wydaje się być szczególnie interesującą opcją. Biorąc pod uwagę, że segment samochodów napędzanych prądem dynamicznie się rozwija i co roku pojawiają się ciekawe oferty, możliwość wymiany auta na nowe co kilka lat, wydaje się być dodatkowo atrakcyjną opcją.
Ale to co przede wszystkim zwraca uwagę w finansowaniu z niską ratą, to fakt, że samochody typu hybryda czy elektryk są w zasięgu Polaków.

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?

Koszt ładowania w dużym stopniu zależy od źródła energii. Możemy naładować auto w domu lub skorzystać z publicznej ładowarki.

Ładowarki domowe

Koszt ładowania z domowego gniazdka uzależniony jest od cennika dostawcy prądu. Świetnym wyjściem jest ładowanie samochodu w nocy, gdy taryfa jest dużo niższa.
Można też zainwestować w ładowarkę naścienną, by przyspieszyć czas ładowania i obniżyć wydatki. Konwencjonalna wtyczka realizuje pełne ładowanie w około 6h, naścienna ładowarka typu ID. Charger skraca ten czas. Typowy pojazd elektryczny (akumulator o mocy 60 kWh) przy jej użyciu będzie potrzebować około 4–5 godzin na naładowanie od 0% do 80% przy mocy 11 kW. Ten typ ładowarki w wersji podstawowej dostępny jest od około 2099 zł, koszt możesz rozłożyć na raty.

Zakup ładowarki oraz pokrycie kosztów jej instalacji możesz sfinansować kredytem gotówkowym Volkswagen Bank, udzielanym w wysokości od 2.000 zł do 10.000 zł. Spłata kredytu następuje w ratach miesięcznych w wybranym okresie od 3 do 72 miesięcy.

Warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt gotówkowy jest dopełnienie niezbędnych formalności oraz pozytywne ocenienie zdolności kredytowej przez Bank.

Parametry oferty bez wychodzenia z domu.

W przypadku pytań dotyczących finansowania zapraszamy również do kontaktu mailowego kredyty@vwfs.com.

Ładowarki publiczne

Mamy obecnie w Polsce około 1 521 stacji ładowania z prądem zmiennym i stałym. Można je podzielić na stacje szybkiego ładowania (ładowanie trwa ok. 30 minut) i zwykłe (ładowanie trwa kilka godzin).
Wciąż wiele publicznych stacji ładowania oferuje tę usługę za darmo. Część z nich wymaga jedynie zarejestrowania bezpłatnie karty lub ściągnięcia aplikacji. Ale coraz więcej stacji wymaga opłacenia usługi – liczona jest ona za postój na stacji i pobraną energię.

Przykładowo na stacji Orlen:

ZłączeStawka za ładowanie
AC1,43 zł/kWh
DC (50 kW)1,99 zł/kWh
DC (>50kW)/100/150kW2,39 zł/kWh

 

Stawka za postój 0,4 zł/min
Stawka za postój naliczana jest po 45 minutach od rozpoczęcia ładowania dla złączy typu DC o mocy 50/100/150 kW lub po 60 minutach dla złączy typu AC (na stacjach typu DC) oraz po 300 minutach dla złączy typu AC (na stacjach typu AC)

Źródło (na dzień 17.08.2021): https://orlencharge.pl/?utm_source=facebook&utm_medium=CPC&utm_campaign=ELEKTROMOBILNI&utm_content=Orlen&gclid=Cj0KCQjwvO2IBhCzARIsALw3ASqeSLiBOThuUfv39ilMhZAhKcL7KtDrBXg1M13-6BUbBIitA9a1A6kaAkMjEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Ile kosztuje utrzymanie auta elektrycznego?

Przede wszystkim o wiele mniej niż auta spalinowego. Samochód elektryczny napędzany jest prostym silnikiem elektrycznym, wspartym zestawem baterii i kilkoma sterownikami. Posiada mniejszą liczbę podzespołów i części niż auto napędzane silnikiem spalinowym. Silnik jest mniej podatny na awarie. Nie nagrzewa się tak jak w przypadku silnika konwencjonalnego, o wiele rzadziej więc wymagany jest serwis czy naprawa, podobnie rzecz ma się z układem hamulcowym.

Odnotowuje się też zdecydowanie niższe zużycie paliwa w trakcie jazdy (w przypadku aut hybrydowych) lub zerowe (w przypadku aut elektrycznych), w zależności od wyboru technologii.

Oto krótkie zestawienie:

  • Auta w 100% elektryczne – zerowe wydatki na benzynę.
  • Auta hybrydowe typu mHEV (tzw. miękka hybryda)  – niższe spalanie, w najbardziej energochłonnych momentach jazdy silnik spalinowy wspierany jest przez jednostkę elektryczną.
  • Auta hybrydowe pHEV, hybryda typu plug-in – znaczące oszczędności na paliwie, do kilkudziesięciu kilometrów możliwy przejazd wyłącznie na silniku elektrycznym.

Co z dofinansowaniem na auto?

W 2020 roku przeprowadzono trzy pilotażowe programy dofinansowania, w tym jeden dla prywatnych nabywców modeli osobowych – program „Zielony Samochód”. W tym roku program wznowiono pod nazwą „Mój Elektryk” na dużo atrakcyjniejszych warunkach. Od 12 lipca 2021 roku można ponownie składać wnioski o dofinansowanie zakupu auta zeroemisyjnego osobowego, którego cena nie przekracza 225 000 zł brutto i dostawczego bez limitu cenowego.

„Program jest skierowany do wszystkich kategorii odbiorców. Od 12 lipca wnioski o dotacje na zakup pojazdów mogą składać osoby fizyczne, a następnie – w ciągu kilku tygodni – taką możliwość otrzymają przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje. Równolegle, będą uruchamiane dotacje do leasingu. Bez względu na formę finansowania pojazdu (zakup, leasing, najem), warunki wsparcia będą takie same” – podkreśla wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski.

Cieszy fakt, że dofinansowanie obejmie także zakup auta elektrycznego w leasingu. Powinno to zdecydowanie ułatwić nabycie zeroemisyjnego pojazdu i pozwoli rozkręcić elektromobilną rewolucję w Polsce. Jak będzie, przekonamy się.

Najnowsze artykuły

Ile wynosi koszt i czas ładowania samochodu elektrycznego?

Ile wynosi koszt i czas ładowania samochodu elektrycznego?

Samochody elektryczne coraz częściej wyjeżdżają na drogi i stają się coraz bardziej popularne. Powstaje też coraz więcej stacji ładowania, tak by użytkownicy nie mieli problemów z naładowaniem swoich elektryków podczas podróży. Na pewno w związku z użytkowaniem tego typu samochodów nasuwa się pytanie, jak jest koszt ładowania samochodu elektrycznego – i to zaraz postaramy się rozstrzygnąć. Kolejna interesującą użytkowników rzeczą jest to, ile czasu ładuje się samochód elektryczny. To dwa podstawowe pytania, które nas nurtują, ponieważ przyzwyczailiśmy się przeliczać wszystko na paliwo standardowe, a tutaj przecież mamy do czynienia z autami na prąd.
Jakie są zalety i zasięgi samochodu elektrycznego?

Jakie są zalety i zasięgi samochodu elektrycznego?

Coraz częściej spotykamy na drogach samochody elektryczne, w przestrzeniach miejskich więcej jest także ładowarek do tego typu aut. I tu nasuwa się pytanie, jak często trzeba ładować samochód elektryczny i czy rzeczywiście na jednym ładowaniu może on przejechać jedynie 50 km – bo takie niestety krążą mity. W artykule zajmiemy się zaletami samochodu elektrycznego, a także zasięgiem samochodów elektrycznych.
Sprawdź elektryczne samochody dostawcze dostępne w atrakcyjnym finansowaniu

Sprawdź elektryczne samochody dostawcze dostępne w atrakcyjnym finansowaniu

Auto, które z nową energią wjeżdża wszędzie tam, gdzie potrzebujesz. Sprawdź, na co stać elektryczne auto dostawcze marki Volkswagen, czyli ID. Buzz Cargo. W modelu dostrzeżesz z pewnością pierwowzór, czyli popularnego Bullika, ale w nowoczesnej odsłonie, a przede wszystkim w elektrycznej wersji. Ale zastanawiasz się pewnie, jak kupić tak duże i komfortowe auto, nie obciążając zbytnio budżetu. Mamy na to sposób, czyli korzystne finansowanie, dzięki któremu nie musisz kupować samochodu, a mimo to możesz z niego korzystać.

Produkt Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Oferta obejmuje wybrane modele z rocznika 2021 i 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Podana rata miesięczna stanowi orientacyjną wysokość raty miesięcznej wyliczonej dla wskazanych powyżej założeń. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.

Produkt Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. Ofertą objęte są wyłącznie nowe samochody. Oferta obejmuje wybrane modele z rocznika 2021 i 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego oferowanego przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Podana rata miesięczna stanowi orientacyjną wysokość raty miesięcznej wyliczonej dla wskazanych powyżej założeń. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.