Jak taniej kupić w Polsce samochód elektryczny?

Polacy coraz częściej interesują się autami elektrycznymi. W marcu 2021 roku padł rekord – zgodnie z danymi SAMAR zarejestrowano w Polsce 13 797 aut elektrycznych. O 185% więcej niż w tym czasie w ubiegłym roku. Tym bardziej zasadne wydaje się pytanie – jak można taniej kupić w Polsce auto z napędem elektrycznym.

Polski system dofinansowań oferuje nowe wsparcie w zakresie elektromobilności. Od 12 lipca można ubiegać się o dodatkowe środki na zakup samochodu zeroemisyjnego, którego cena nie przekracza 225 000 zł brutto. Wsparcie można uzyskać także przy zakupie auta w leasingu czy kredycie. Warto więc przyjrzeć się bliżej możliwościom finansowania auta.

Nowy elektryk w nowoczesnym finansowaniu

To najszybciej nasuwające się rozwiązanie – leasing lub kredyt, ale z niską ratą. Na czym konkretnie polega?

  • W ratach spłacasz wyłącznie prognozowaną utratę wartości auta w okresie Twojej umowy. Dzięki temu są one wyjątkowo niskie.
  • Możesz łatwo i wygodnie zwrócić auto po zakończeniu umowy.
  • Jeśli wolisz auto zatrzymać – możesz skorzystać z opcji wykupu (leasing) bądź spłacić ratę balonową jednorazowo lub w ratach (kredyt).
  • Wybierając tę ofertę, możesz mieć nowy model co kilka lat. To wyjątkowo interesująca opcja właśnie w przypadku aut elektrycznych. Elektromobilność rozwija się w wyjątkowo dynamicznym tempie.

Sprawdź w kalkulatorze dostępność modeli w szacowanej przez Ciebie racie. Obniż ratę, dzięki dodatkowym parametrom - wkład własny, okres finansowania i roczna liczba kilometrów. Na koniec prześlij wniosek i bądź właścicielem auta przyszłości. To takie proste.

Klasyczne finansowanie

Oczywiście można też skorzystać z tradycyjnej opcji finansowania. W trakcie umowy spłacasz całą wartość auta.

Produkt Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Oferta obejmuje wybrane modele z rocznika 2021 i 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Podana rata miesięczna stanowi orientacyjną wysokość raty miesięcznej wyliczonej dla wskazanych powyżej założeń. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.

Produkt Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. Ofertą objęte są wyłącznie nowe samochody. Oferta obejmuje wybrane modele z rocznika 2021 i 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego oferowanego przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Podana rata miesięczna stanowi orientacyjną wysokość raty miesięcznej wyliczonej dla wskazanych powyżej założeń. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.